Wszystko co musisz wiedzieć o ŚnG w Zamku Topacz (uaktualniony)

Wszystko co musisz wiedzieć o ŚnG w Zamku Topacz (uaktualniony)

WRÓCILIŚMY! To słowo towarzyszy nam przez ostatnie lata w dość wyjątkowych okolicznościach. Najpierw powrót po pandemii, a teraz powrót dolnośląskiej edycji Śniadanie & Gablota do Wrocławia. Przygotujcie kawę, rozsiądźcie się wygodnie, a my przeprowadzimy Was przez serię Pytań i Odpowiedzi dotyczących pierwszego Śniadanie w magicznym Zamku Topacz!

Czy wydarzenie jest płatne?

Nie! Wjazd na wydarzenie jest bezpłatny. Jedyny koszt jaki możesz ponieść, to zakup śniadania. Tym samym wspierasz nas i naszych gospodarzy.

Czy obowiązuje selekcja uczestników?

Organizując nasze wydarzenia z regularnej serii, a do takich zalicza się śniadanie w Topaczu, nie prowadzimy selekcji! Każdy może przyjechać na Śniadanie & Gablotę. Wrocławska edycja jest wierna tej zasadzie od samego początku. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym podręcznym ABC Śniadanioholika.

Kiedy dokładnie odbywają się Śniadania w Zamku Topacz?

Zaplanowaliśmy 3 Śniadania w 2023 – 4 czerwca, 30 lipca oraz 20 sierpnia. Zawsze między 10.00 a 13.00. Jak czytasz ten post teraz to najbliższe Śniadanie będzie 20 sierpnia.

Ile kosztuje śniadanie?

Koszt śniadania to 50zł. Otrzymujesz opaskę i nieograniczony dostęp do szwedzkiego stołu w Sali Balowej. Naprawdę warto! Uwaga – dzieci do lat 6 nie muszą kupować Śniadania (muszą być jednak pod opieką osoby dorosłej posiadającej wykupioną dla siebie opaskę)

Czy mogę kupić bilet na śniadanie wcześniej?

To nowość! Cały czas pracujemy nad udoskonaleniem naszych spotkań, dlatego rozmawiamy z Wami i konsekwentnie wprowadzamy sugerowane przez Was zmiany. Tym samym od 10 do 17 sierpnia włącznie, macie możliwość kupienia śniadaniowego biletu online na wydarzenie w Zamku Topacz! Po okazaniu biletu (wydrukowanego lub w wersji cyfrowej) otrzymasz od nas opaskę przy wejściu do Sali Balowej – na mapie poniżej oznaczone jako “Opaski”.

TUTAJ KUPISZ BILET ONLINE

Czy mogę wykupić śniadanie w czasie samego wydarzenia?

Tak! Opaski będzie można kupić w czasie samego wydarzenia w kasie Muzeum Motoryzacji (ograniczona ilość) – na mapie poniżej oznaczone jako “Bilety”. Sugerujemy wcześniejszy zakup online

Naprawdę po 2 latach przerwy wracają naleśniki?

Naprawdę to się dzieje! Naleśniki to symbol wrocławskiego Śniadania & Gablota, dlatego zaliczą one wielki powrót w pięknym stylu. Poniżej pełne menu:

Czy jest ograniczona liczba śniadań?

Tak, na Śniadaniu, które odbędzie się 30.07.2023 jest ich w sumie 400 – online i na miejscu. Dodatkowo, od 11.00 przy drugim parkingu rezerwowym, zostanie otworzony Beach Bar, gdzie również można kupić jedzenie oraz napoje. Z każdym następnym wydarzeniem będziemy zmieniali liczbę dostępnych śniadań, bazując przede wszystkim na sprzedaży on-line.

Gdzie i jak mogę parkować?

Będziemy na miejscu, poprowadzimy Was do wyznaczonych przestrzeni parkingowych. W pierwszej kolejności będziemy wykorzystywali przestrzeń na głównym placu Zamku Topacz. Samochody będą parkowane na trawniku, prostopadle do drogi. Na placu głównym pomieścimy około 100 samochodów, na pozostałych parkingach rezerwowych jest dostępnych ponad 400 miejsc. Poniżej przedstawiamy Wam teren Zamku Topacz oraz mapę.

Czy są jakieś ograniczenia?

Staramy się, aby nasze wydarzenia odbywały się bez spiny, ale jak zawsze prosimy Was o kilka rzeczy:
– nie buksować kołami na trawniku
– nie strzelać z wydechu i nie pałować samochodów w czasie wydarzenia
– nie palić gumy na terenie Zamku Topacz oraz na drodze dojazdowej do niego (tak samo podczas wyjazdu z wydarzenia)
– respektować prośby osób kierujących ruchem

Czy mogę przyjść z psem?

Tak, oczywiście! Pamiętaj tylko by mieć psa na smyczy i pod kontrolą.

Czy mogę zarezerwować miejsce wcześniej?

Nie. Nie prowadzimy rezerwacji miejsc, możecie przyjechać w grupie i wtedy raczej będziecie stali blisko siebie.

Czy boimy się deszczu?

Nie! Sala Balowa pomieści przy stołach ponad 350 osób. Czy słońce czy deszcz – mamy gdzie się schronić.

Jak mogę dostać akredytację mediową?

U nas nie obowiązują akredytacje, zawsze możesz robić zdjęcia, śmiało udostępniaj w wydarzeniu. O oficjalne galerie w tym sezonie wrocławskim zadba Jakub Krogulec Fotografia.

Czy mogę wystawić swoje banery, flagi?

Nie. Wszystkie aktywności komercyjne podczas Śniadanie & Gablota są zarezerwowane dla sponsorów oraz patronów wydarzenia. Chęć współpracy możecie zgłosić na kontakt@sniadaniegablota.pl

Kto nas napędza?

Zaufali nam, pokochali Śniadania i wspierają nas w realizowaniu wszystkich pomysłów. Wrocławskie Śniadanie sponsorują:

Clair Kosmetyka Samochodowa – z miłości do dbania o samochody, do odbierania telefonów o najróżniejszych porach i mówieniu zawsze w ciemno “zgoda”.

Autaniszowe.pl – z miłości do wyszukiwania i sprzedawania najciekawszych i najlepszych samochodów w tej częsci Europy oraz organizowania bajecznych wycieczek krajoznawczych.

Studio Graffix – z miłości do zaprojektowania, wydrukowania, naszycia wszystkiego czego dusza zapragnie z niesamowitą dozą szaleństwa w tle.

Czy robienie Śniadania to ciężka pracy czy sama przyjemność?

Ciężko się przyznać ale sama przyjemność!

Zdjęcia:

Jakub Krogulec, Wojciech Szoka, Maciej Jasiński