Zacznij dzień od klasyka!

Zacznij dzień od klasyka!

Śniadanie & Gablota Classic to brakujące ogniwo pomiędzy bardzo otwartą formułą regularnych spotkań z cyklu ŚnG, a imprezami hermetycznie zamkniętymi, dedykowanymi konkretnej grupie odbiorców, jak choćby Polski Konkurs Elegancji.  

Filozofia Classic

Śniadanie & Gablota już od sześciu lat słynie ze swojej otwartości. Jak niejednokrotnie przewrotnie powtarzaliśmy – nasze wydarzenia są dla wszystkich, ale zarazem nie dla każdego. Do wspólnego śniadaniowego stołu zapraszamy wszystkich petrolheadów, bez względu na to jaką gablotą jeżdżą, czym się zajmują w życiu i jaki mają światopogląd. Przede wszystkim stawiamy na kulturę osobistą i różnorodność – szanuj innych i to jak oni rozumieją motoryzację. Natomiast ŚnG Classic jest przede wszystkim skierowane do tych, którzy wyznają filozofię classic. Wolą spotkania w mniejszych grupach. Dobrze czują się w kameralnej atmosferze. Lubią spędzać czas w otoczeniu samochodów, które miały wpływ na historię motoryzacji. Przy selekcji samochodów przyjęliśmy przede wszystkim faktor wiekowy – muszą to być samochody, których światowe premiery odbyły się maksymalnie w 1993 roku. Z czasem planujemy wprowadzić podziały na kategorie, które będą odpowiadać konkretnym okresom motoryzacji.

Liga Dżentelmenów w Tomaszowicach

Na pierwszym tegorocznym Śniadanie & Gablota Classic w Tomaszowicach można było spotkać wielu pasjonujących ludzi zakochanych w klasycznej motoryzacji. Z przyjemnością powitaliśmy pana Mariana Stocha, którego poznaliśmy podczas zeszłorocznego Le Mans Classic i zapewniamy, że to nie koniec naszej wspólnej klasycznej przygody! Wraz z panem Marianem na śniadanie przybył pan Jan Potocki swoim przepięknym przedwojennym Mercedesem. Nie zabrakło również niezwykle stylowego i utalentowanego Adam Mikołajczyk, twórcy męskiej Pracowni Porterów. Adam zresztą od razu został pochłonięty historiami pana Mariana o międzynarodowych wyścigach, w których regularnie bierze udział. Naszą ogromną sympatię wzbudził Radosław Chmiel wraz z cudowną żoną, którzy na Classica przybyli świeżo odrestaurowanym Saabem 96.

Sezon na klasyka

W sezonie 2023 przewidzieliśmy trzy wydarzenia z serii Classic, a do tego gościnne spotkanie podczas MotoClassic Wrocław, o szczegółach poinformujemy niebawem. W tym momencie możemy zdradzić, że na nasze zaproszenie pojawią się bardzo ciekawi goście z zagranicy. Pierwszy Classic w Tomaszowicach już za nami. Kolejne dwa odbędą się w Pałacu Zegrzyńskim w dniach 25 czerwca oraz 1 października. Oba będziemy współtworzyć z Fundacją Youngtimer Warsaw, z którą zgodnie dzielimy wyobrażenie o tym jak powinien rozwijać się ten projekt.

Zasmakuje motoryzacji, klasycznie! 

Zdjęcia: tejsted.pl