Espressówka #4: bolid F1 w centrum Wrocławia, anegdoty z Villa d’Este, starcie przedwojennych streamlinerów

Espressówka #4: bolid F1 w centrum Wrocławia, anegdoty z Villa d’Este, starcie przedwojennych streamlinerów

Dużo działo się w motoryzacyjnym świecie przez ostatnie dwa tygodnie, dlatego zapraszam na kolejne wydanie Espressówki, gdzie zebrałem kilkanaście ciekawych treści, z którymi moim zdaniem warto się zapoznać! Ruszamy!

Do posłuchania

1. Simon Kidston o Villa d’Este
W podcaście Classic Heart polecamy rozmowę z Simonem Kidstonem, charyzmatycznym kolekcjonerem i gospodarzem “wodzirejem” Concorso d’Eleganza Villa d’Este. Simon opowiada o historii konkursu oraz zdradza anegdoty na temat tegorocznych samochodów konkursowych. 

2. Motoryzacja w czasach PRL-u
W podcaście SpoilerMaster doświadczony dziennikarz motoryzacyjny Wojciech Jurecki zabierze Was w opowieść o kulturze motoryzacyjnej i społecznym znaczeniu samochodu w czasach PRL-u.

3. Piotr Fus w Biznes Klasie
Piotr Fus w podcaście Biznes Klasa dzieli się swoim doświadczeniem z zarządzania przedstawicielstwem Astona Martina, McLarena i Rolls Royce-a w Polsce.

Do poczytania

4. Niedoceniona Honda NSX
Nasz drogi redakcyjny kolega Wojtek Szoka opowiada historię legendy japońskiej motoryzacji – Hondy NSX w okładkowym materiale Magazynu Classicauto.

5. Samochody z Como
W uzupełnieniu do podcastu z Simonem Kidstonem polecamy też jego post z jeszcze większą liczbą fascynujących historii tegorocznych samochodów konkursowych z Villa d’Este.

Do obejrzenia

6. Tatra 87 vs. Cord 810
Tomasz Raszka i Bartek Tabak zabierają na przejażdżkę Tatrę 87 i Corda 810 i opowiadają ich historię w obszernym, ponad godzinnym materiale na kanale GarageAge! Zostawcie lajka chłopakom za ich niesamowitą pracę nad tym materiałem.

7. Bolid F1 na ulicach Wrocławia
Fotograf Marcin Kin zrobił niezwykle zdjęcia bolidowi Formuły 1 Red Bulla przy okazji jego niedawnej wizyty we Wrocławiu. Obejrzyjcie też klip video i akcent humorystyczny.

8. Maciej Ławniczak i Aston Martin Valkyrie
Polska sesja zdjęciowa Astona Martina Valkyrie w obiektywie Macieja Ławniczaka.

9. Muzeum Motoryzacji Wena tuż przed otwarciem
Na kanale Stradale zajrzyjcie za kulisy otwierającego się niebawem Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie.

10. Przejażdżka Ferrari 365 GTB/4 „Daytona”
Mateusz Żuchowski zabiera na przejażdżkę po torze Fiorano Ferrari 365 GTB/4 „Daytona”, które swego czasu było najszybszym samochodem świata, zdolnym rozpędzić się do 280 km/h w 1968 roku!

11. Aston Martin Lagonda w ruchu
Duet Miroszi i Agata Ślepowrońska w świetnej klimatycznej rolce z Astonem Martinem Lagonda na ulicach Warszawy.

12. Polski Gullwing w Mille Miglia
Antoni Niemczynowicz prezentuje polskiego Mercedesa 300 SL, startującego w Mille Miglia.