Espressówka #3: historie barn findów Jaya Leno, tajniki sprzedaży supersamochodów i hołd dla silników V10

Espressówka #3: historie barn findów Jaya Leno, tajniki sprzedaży supersamochodów i hołd dla silników V10

Zapraszam na kolejną odsłonę Espressówki, w której zebrałem dla Was kilkanaście ciekawych materiałów, na które natrafiłem w ostatnich tygodniach. Miłej lektury, w sam raz przed nadchodzącym długim weekendem!

Do posłuchania

1. Kulisy handlu egzotycznymi samochodami
Carl Hartley prowadzi wraz ze swoim ojcem Tomem jedną z najbardziej znanych firm zajmujących się sprzedażą supersamochodów w Wielkiej Brytanii. W rozmowie z Robem Moorem z kanału Disruptors zdradza kulisy i tajniki tego biznesu.

2. Katarina Kyvalova o historycznym ściganiu
Katarina Kyvalova regularnie ściga się w najbardziej prestiżowych wyścigach i rajdach samochodów historycznych, zasiadając za kierownicą przedwojennych Bentleyów, Jaguarów E-Typów i wielu innych legend motoryzacji. W podcaście Classic Heart dzieli się swoim doświadczeniem z uczestnictwa w takich imprezach, m.in. w Monaco Historic Grand Prix.

3. Rozmowa z Tomem Fordem z Top Gear
The Driven Podcast gościł niedawno Toma Forda, brytyjskiego dziennikarza Top Gear. Posłuchajcie rozmowy, w której Tom opowiada anegdoty ze swoich licznych podróży i przygód podczas pracy w kultowym magazynie.

4. Piotr Życzyński o inwestowaniu w klasyki
W audycji Porachunki Osobiste na muzo.fm Piotr Życzyński, twórca House of Classics dzieli się swoim doświadczeniem i zdradza porady na temat inwestowania w klasyczne samochody. 

Do poczytania

5. PRO8L3M o motoryzacji
W majowym numerze Magazynu Classicauto hiphopowy duet PRO8L3M prezentuje swoje samochody i opowiada o swojej pasji do motoryzacji, jej przyszłości i o przenikaniu się kultury motoryzacyjnej z muzyką.

6. Pierwsze przedwojnie
Marta i Adam z Giełdy Klasyków opowiadają na łamach swojego bloga, jakie to uczucie kupić swój pierwszy przedwojenny samochód i zdradzają kulisy tego przedsięwzięcia. 

7. Historia pętli Grand Prix toru Nürburgring
W tym roku swoje 40. urodziny obchodzi pętla Grand Prix toru Nürburgring, powstała w odpowiedzi na wymogi bezpieczeństwa, których północna pętla z biegiem lat nie była już w stanie spełnić. Z tej okazji na blogu toru pojawił się materiał opisujący historię jej powstania.

Do obejrzenia

8. „Barn findy” Jaya Leno
Jay Leno oprowadza Toma Cottera z kanału Hagerty po swoim garażu i opowiada fascynujące anegdoty o swoich „barn findach”, w tym m.in. o Mercedesie 300 SL, czy Jaguarze E-Type.

9. W hołdzie V10
Grzegorz Ciźla podczas przejażdżki Audi R8 opowiada historię silnika V10 i przybliża sylwetki wszystkich modeli wyposażonych na przestrzeni lat w emocjonujące, lecz rzadkie 10 cylindrów.

10. Flitzerclub na Dolnym Śląsku
Niezwykle klimatyczne video Błażeja Żuławskiego z niedawnego roadtrip-u niemieckiej ekipy Flitzerclub klasycznymi samochodami po drogach Dolnego Śląska.

11. Sesja od Tomka Sarny
Tomek Sarna w klimatycznej sesji zdjęciowej z modelką i klasycznym Maserati Quattroporte.